Çok Okunan Haberler

Londra`da 27 katlı binada yangın: 30 kişi yaralandı

14 Haziran 2017 Çarşamba 16:28 | 1240 Okuma
Londra`da 27 katlı binada yangın: 30 kişi yaralandı
Binanın çökme tehlikesi var

Londra`da 27 katlı binada yangın: 30 kişi yaralandı

İngiltere`nin başkenti Londra`nın batısındaki Latimer Road semtinde bulunan 27 katlı binanın ikinci katında yerel saatle 01.15`te yangın çıktı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi ile 200`den fazla itfaiyeci ve 40 itfaiye aracı sevk edildi.

İtfaiye ekipleri kısa sürede binanın tümünü saran alevleri kontrol altına almak için yoğun çaba harcıyor.

Binanın çökme tehlikesi var

Apartmanda yaşayanların tahliye edildiği belirtiliyor ancak can kaybı ya da yaralanan olup olmadığına ilişkin herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. İçeride mahsur kalan olup olmadığı henüz bilinmiyor. Binanın çökme tehlikesi bulunduğu öğrenildi.

Görgü tanıkları 3 saattir devam eden yangında, bazı insanlar yanan binadan aşağı atladıklarını iddia etti. Bir diğer iddiaya göre ise binada mahsur kalanlar çarşafları bağlayıp aşağıya inmeye çalıştı.

Londra Emniyet Teşkilatı bina ve çevresinde tahliye işlemlerinin yapıldığını söylerken BBC`den Andy Moore binanın çökmesinden endişe duyulduğunu belirtti.

Televizyon sunucusu George Clarke, binadan 100 metre uzakta olmasına rağmen üzerinin külle kaplandığını aktarırken üst katta kalan bazı kişilerin el fenerleriyle yardım istediğini ve dışarı çıkamadıklarını söyledi.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre; üst katlarda mahsur kalan bina sakinlerinin yardım çığlıkları duyuluyor. Yatak çarşaflarını birbirine bağlayarak alevlerden kurtulmaya çalışanların bulunduğu da gelen bilgiler arasında.

İki kişinin duman zehirlenmesi nedeniyle tedavi gördüğü açıklanırken binada kimsenin olup olmadığı henüz kesinleşmedi.

Gazete Duvar